Kobiety lubią męskie gadanie

To już ostatni akt recenzji „Seksualnego klucza do kobiecych emocji”. Nieco głupie stwierdzenie,  prawda? Co to znaczy, że kobiety lubią męskie gadanie? Zobacz jak te słowa skomentował autor ebooka:

„Kobiety naprawdę uwielbiają, kiedy tak gadasz i gadasz, nawet o rzeczach, które Tobie nie wydają się wcale warte, by o nich opowiadać.”

Istotne jest również to:

„Mówienie o jednej rzeczy przechodzącej przez fizyczne i emocjonalne fazy na ogół wywołuje silniejszy efekt, niż mówienie o kolejnych niezwiązanych ze sobą rzeczach, z których każda odpowiada innym stanom fizycznym i emocjonalnym. Spójrzmy na coś takiego:

„Ty mówisz pomidor… ja mówię „Smakowity, Połyskujący, Odżywczy Posiłek, Sprawiający, że Czuję się Pełen Życia i Jakby Nowonarodzony”

Ty mówisz: pomidor

jednym z ważniejszych uczuć dla kobiety jest przyjaźńTak nazywa się jeden z kolejnych rozdziałów w którym autor za pomocą schematów i modeli uczy „jak naśladować bieg kobiecych myśli, aby w niej wzbudzić poczucie bliskości i pożądanie”, oraz ukazuje przewagę logicznych zdań nad emocjonalnymi. Fuentes uważa również, iż istotne jest „otwieranie emocjonalnych przestrzeni kobiety”, oraz stosowanie erotycznych metafor aby „przypadkiem” wywołać podtekst seksualny, a co za tym idzie wywołać w kobiecie odpowiednie myśli i przybliżyć ją do nieuchronnego stosunku płciowego. Dalej autor przedstawia zasady „Ambiwalencji referencyjnej”, czyli sposób na to, aby kobieta kojarzyła uczucia, które w niej wywołujesz z myślami o Tobie.

Warunki pójścia do łóżka

Kolejne tajemnice kobiecego umysłu, które zgłębił autor publikacji wyjaśniają następująca rzecz:
„Kobiety, zanim się zgodzą na pójście z kimś do łóżka, z reguły wymagają spełnienia większej ilości wstępnych warunków, niż to jest w przypadku mężczyzn.”

Oto najważniejsze kryteria:

  • Fizyczne bezpieczeństwo
  • Emocjonalny związek
  • Zaufanie
  • Przeznaczenie
  • Poddanie się czemuś większemu niż ona sama
  • Emocjonalna różnorodność

Cztery „tryby funkcjonowania”

emocje podstawą umysłu płci pięknejNastępnie autor odkrywa cztery kobiece „tryby funkcjonowania”: otwarty, skryty, przekorny, zmysłowy, oraz opisuje je szczegółowo. Zwraca również uwagę na istotę stosowania odpowiedniego tempa podczas rozmowy, która służy „zahipnotyzowaniu” kobiety. Autor przedstawia dwie najlepsze według niego strategie urodzenia, oraz podaje przykładowe teksty na podryw. Uczy również jak używać niewerbalnych sygnałów.
Wydaje się, jakby autor naprawdę posiadł całą wiedzę na temat „płci pięknej”, której według niektórych nie da się zrozumieć. Widać tu wielkie zaangażowanie Fuentesa przy tworzeniu książki, oraz szereg lat ćwiczeń i zdobycie nie lada doświadczenia w zakresie uwodzenia. Wiedzy w tej publikacji jest tak niesamowicie wiele, że nie sposób wszystkiego opanować, jednak jednego nie można autorowi zarzucić – wiarygodności. W każdym razie ja mu wierzę i wy też powinniście, bo publikacja jest naprawdę dobra!