Kim są ludzie?

Poniższe rozważania stanowią zakończenie rozważań na temat „Boga Einsteina” Tadeusza Niwińskiego. Autor zadaje fundamentalne pytanie:

Kim właściwie jesteśmy my – ludzie? Jaką odgrywamy rolę? Skąd się tu wzięliśmy?

Niwiński podaje swój pogląd na temat świata:
„Świat, w którym żyjemy, funkcjonuje według określonych praw. Prawa te odkrywamy i potrafimy wykorzystywać do manipulowania tym światem, jak chcemy, np. budując domy, drogi, elektrownie, samochody , samoloty, telefony, teoria względnościInternet itd. Potrafimy komunikować się za pomocą języka. Potrafimy planować, współdziałać, budować. Ale najważniejsze: potrafimy myśleć. Kim właściwie jesteśmy? (…) Jesteśmy bombardowani sprzecznymi informacjami na temat tego, jak ten świat został stworzony i jak działa. Wiemy, że świat składa się z materii. Tak to „coś” nazywamy. Wiemy też, że istnieje energia, którą coraz lepiej umiemy zaprzęgać do pracy dla nas. Jest też informacja. Wierzymy w prawo zachowania materii, które mówi, że materia nie ginie ani się nie tworzy. Wierzymy też w prawo zachowania energii, czyli w to, że energia nie ginie, tylko może zmienić postać.”

Boska Inteligencja

W ciągu dalszym autor pisze na takie tematy jak: czym jest „Boska Inteligencja”, czym jest wiara, jak rozpoznać inteligencję? Skąd się bierze nieporozumienie, czym jest religia? Opisuje wszystkie najważniejsze organizacje religijne, wyjaśnia czym tak naprawdę jest moralność, jak zaprzyjaźnić się z Bogiem i czcić Boga, na jakiej zasadzie polega mądre życie, co to jest duchowość, jakie jest prawdziwe oblicze Boga.

Tadeusz Niwiński jest autorem również kilku innych książek z zakresu rozwoju osobowości. Wystarczy wymienić takie pozycje jak:

  • JA, TY, MY
  • Elementarz życia
  • Kluby sukcesu TeTa w XXI wieku

Wiedzę na temat szczęśliwego, mądrego i spełnionego życia zebrał pod hasłem System TeTa.

Autopinia autora”Boga Einsteina”

Sam Tadeusz Niwiński niezwykle ciekawie opowiada o sobie, i swoim życiu:

„Życie jest dla mnie fascynującą przygodą i nie wyobrażam sobie, aby można było marnować taką okazję. Jak do tej pory nie darowałem życiu w zdobywaniu tego, co najlepsze: umiałem znaleźć najwspanialszą kobietę na świecie na partnerkę, mam z nią dwoje udanych dzieci i od niedawna najpiękniejsze na świecie wnuki, umiem kochać i być kochanym, znam mnóstwo wspaniałych ludzi i kontakt z nimi sprawia mi przyjemność, umiem myśleć logicznie i myślenie sprawia mi radość, zawodowo robiłem zawsze to, co lubię, i wiem, co jeszcze chcę osiągnąć, mieszkam w najpiękniejszym mieście na świecie, jestem niezależny pod wieloma względami, nie boję się marzyć i wiem, czego chcę.”
usta prawdyNiezwykle ciekawa jest również opinia samego Wydawnictwa Złote Myśli odnośnie ebooka „Bóg Einsteina” oraz samego autora Tadeusza Niwińskiego:

„Jeśli na serio rozważymy poznanie prawdy o świecie, w którym żyjemy oraz poznanie sensu naszego życia, potrzebna jest najpierw zgoda, że wszyscy mówimy o tym samym i szukamy odpowiedzi na pytanie, jak ten świat naprawdę funkcjonuje. Einstein poznał Boga lepiej niż większość ludzi na Ziemi, bo potrafił rozszyfrować kilka tajemnic wszechświata. Profesor Dawkins też znakomicie pisze o Bogu i jego genialnym planie na Życie, który powoli zaczynamy poznawać, tyle że (dość natrętnie) upiera się, że Boga nie ma! Poznaj fakty i rozumowanie, które doprowadziły autora do takich, dla wielu zapewne szokujących, wniosków. Upewnij się, że swoim rozumowaniem otwierasz sobie furtki małych codziennych sukcesów, a nie zasłaniasz do nich dostęp.”
(Złote Myśli)