Czerpać korzyści z porażek

Kontynuujemy temat recenzji ebooka Piotra Adamczyka pt. „Mądre szczęśliwe życie”. Ta lektura nauczy nas odczuwać prawdziwą radość. Pokaże w jaki sposób czerpać korzyści i wyciągać wnioski z porażek. To tu odnajdziesz sposoby na to, by każdy Twój dzień był piękny jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Wtedy to rano z ochotą i przyjemnością wstaniesz z łóżka, przepełniony energią do działania.
Musisz pamiętać, że od Ciebie zależy jakość życia. Im więcej włożysz w to pracy, tym więcej osiągniesz.
Zapewne nieraz zastanawiałeś się nad tym, co takiego robią inni, że udaje im się odnosić sukcesy? Że potrafią rozwijać i doskonalić swoje umiejętności? Skąd oni czerpią siłę, energię i opanowanie? Jak się tego nauczyć, jeśli to w ogóle możliwe?
Kiedy ją przeczytasz i zastosujesz się do porad z ebooka, Ja myślę, że oni już czytali tą książkę i stąd te sukcesy. Wkrótce Każdy Twój dzień będzie dawał radość i zadowolenie. Dołączysz do grona szczęśliwych ludzi. To więcej niż pewne.
Zmiana na lepsze.

Samodyscyplina

dyscyplina podstawą sukcesuAby ją osiągnąć nie możesz zgadzać się na przeciętność. Pamiętaj, że upór, samodyscyplina i konsekwencja mogą zdziałać cuda. Oczywiście nie jest to proste. Zapewne wiele razy miewasz problem z osiągnięciem samodyscypliny, ale warto nad nią pracować. Na początku musisz przezwyciężyć stare przyzwyczajenia, nie jest to proste, ale już po krótkim czasie zdziwisz się, z jaką łatwością wykonujesz zadania, które wcześniej Cię męczyły.
Powinieneś wiedzieć, że dobre nawyki oraz konsekwencja w działaniu to czynniki odróżniające ludzi sukcesu, od tych, którzy tylko opowiadają o swoich planach.
Ogromną rolę odgrywa determinacja z jaką zabieramy się do osiągnięcia wytyczonych celów. Do ich realizacji musisz być nie tylko bardzo konsekwentny i zdeterminowany, lecz także musisz przygotować się na zmiany w życiu. Na tej drodze do sukcesu spotkasz wiele trudności, to nieuniknione, ale umiejętność bycia elastycznym ułatwią Ci realizację zamierzeń. Pamiętaj, że raz obrana droga i strategia działań nie muszą pozostawać na zawsze. Musisz dostosowywać się do zmieniającego się świata i okoliczności.

Robić to co ma sens

Kolejna ważna sprawa. Nigdy nie angażuj się w działanie, w powodzenie którego wątpisz. Jeśli podejmiesz się czegoś, a w trakcie realizacji stwierdzisz, że już nie możesz tak dłużej, zadaj sobie pytanie: „Czy tylko na tyle mnie stać”? To pytanie spowoduje natychmiastową mobilizację i chęć do pracy.
Kolejnym czynnikiem zwiększającym naszą efektywność i motywację, jest poprawa nastroju. Bez tego nie są możliwe zmiany na lepsze. Co zrobić, by poprawić samopoczucie? Po prostu bądź dla siebie dobry. Sprawiaj sobie od czasu do czasu przyjemności.
Jeśli czujesz się wyczerpany pracą, myśli niebezpiecznie odbiegają od tego, co masz do zrobienia, odpocznij chwilę. Zjedz coś smacznego, wykonaj kilka ćwiczeń fizycznych, wywietrz sobie pokój, w którym pracujesz.
Jeśli dysponujesz większą ilością czasu wykonaj sobie listę zadań na dany dzień. Czasem zaglądaj do niej i wykreślaj to, co już wykonałeś. To bardzo poprawi Ci nastrój.
A może zwyczajnie uśmiechnij się do swojego odbicia w lustrze? Sprawdź, jak to podziała na Twoją podświadomość.
„Mądre szczęśliwe życie” daje właśnie tak proste rady. Działają i są skuteczne. Jeszcze jakieś wątpliwości?
Uwolnij swoje emocje.

Bliscy ludzie

przyjacieleWarto również podkreślić, że do zadowolenia potrzebni są nam bliscy ludzie. Tacy, do których możemy się zwierzyć, podzielić tym, co na sercu leży. Nie bagatelizuj tego.
Każdy problem omówiony i przeanalizowany staje się dużo mniejszy. Nie zadręczaj się w samotności. To jest szkodliwe.
Nie porównuj się nieustannie do innych. To prowadzi do obniżonej samooceny. A w takim stanie będzie Ci trudno osiągać sukcesy.
Jeśli masz dzień, kiedy wszystko wali Ci się na głowę, postaraj się znajdować pozytywne aspekty w całej sytuacji. W życiu nigdy nic nie dzieje się przypadkiem. Wszystko jest po coś. A to, co na początku wydaje się tragedią, być może następnego dnia wyjdzie na dobre.