Wracamy do tematyki „Architektury życia”autorstwa Józefa Cud. Autor porusza dalsze kwestie tym razem związane z celami życia człowieka.
Józef Cud w recenzowanym przeze mnie e-booku wyróżnia następujące cele życia:

  • wykorzystanie darów natury
  • przekształcanie danych mu zasobów: darów ziemi, atmosfery i kosmosu
  • planowanie przyszłości poprzez wykorzystanie wyobraźni i inteligencji
  • doskonalenie samego siebie poprzez naukę i pracę
  • przekształcanie świata i odkrywanie praw natury współdziałając z innymi ludźmi
  • wykorzystywanie swojego talentu

Czy znamy swoją misję w życiu?

Czy znasz swoją misję, wiesz dokładnie co chcesz w życiu osiągnąć? To są pytania, na które odpowiedzi niekoniecznie trzeba szukać w e-booku. Ale… cel jasno sprecyzowany
Moim zadaniem – warto poznać opinię autora tego niełatwego – przyznaję – e-booka „Architektura życia”, którego autorem jest Józef Cud. Misją jest tworzenie harmonii poprzez doskonalenie siebie, a przez to tworzenie harmonii z innymi ludźmi i z naturą. Czy zgadzasz się z takim stwierdzeniem? Sądzę, że tak. Zapoznaj się proszę z zamieszczonym w e-booku „Architektura życia” uzasadnieniem autora.
Faktem jest, że tylko działanie potrafi ożywić każdy plan i marzenie. Bez działania nic się nie wydarzy. Każdy człowiek może stać się mistrzem w tym co go interesuje.
Czy zastanawiałeś się nad zagadnieniem : fundamentalny aspekt życia? Decyduje on o tym czy jesteś szczęśliwy.

Osiąganie radości i szczęścia

Może Twoje życie to łańcuch porażek rodzących niezadowolenie, smutek, rozpacz, czasem nawet śmierć? Musisz nauczyć się, jak wykorzystywać te wszystkie dary w celu osiągnięcia dobrobytu, radości i szczęścia.
W e-booku „Anatomia życia” Józef Cud rozważa następną sprawę jaką są „zasoby ludzkiego umysłu”, czyli: talent, możliwości uczenia się i pracy fizycznej oraz twórczej.
Siła tych możliwości zależy od współdziałania z innymi ludźmi. Jeśli jesteś człowiekiem, którego potęgą jest umysł, możesz zwielokrotnić swoje możliwości poprzez połączenie ich z działaniami innych ludzi.
Czy wiesz, czym jest Homolator?
Jest to mechanizm natury będący odpowiednikiem lasera w stosunku do światła.
Korzystasz z niego wtedy gdy rozwiązujesz jakiś problem. Homolator to połączenie ludzkich celów i dążeń w jednym ściśle określonym kierunku, w oparciu o twarde podstawy czynienia dobra, a nie zła.

Plan na życie

W rozdziale VI pt. „Plan na życie. Jak można wykorzystać swoje możliwości?” autor wyszczególnia narzędzia do wykorzystania w dążeniu do osiągnięcia sukcesu.
Są to:
1) ogród marzeń
2) dokonywanie wyboru zasad, idei, nawyków
3) Twój styl życia
4) Twoja księga sukcesu
5) Twoja reguła życia
6) wizja przyszłości
7) zegar zadań
8) Twój plan
9) Twój pojazd ekonomiczny
cele musza być spisaneJózef Cud zaleca sporządzenie osobistego spisu narzędzi, który Ci przykładowo zaproponowałem oraz wykonywanie kolejno każdego dnia tyle zadań, ile sobie sam określiłeś. Owoce tej pracy będziesz już zbierać zawsze. Przy realizacji planu, bądź zawsze pogodny i myśl pozytywnie. W ten sposób masz opracowaną dokładnie drogę do realizacji swojego celu.
Powinieneś pamiętać, że posiadasz BIO HOMO AUTOMAT , który działa przez wszystkie dni, o każdej porze. Masz talent i wszystkie rzeczy, co trzeba , aby Twoje marzenia stały się faktem.