W ostatniej już odsłonie recenzji ebooka „Technologia sukcesu” Józefa Cuda dowiemy się w jaki sposób autor chce nas zachęcić do własnego biznesu. Nie jest tajemnicą, ze własna firma może stać się dobrodziejstwem dla każdego z nas, ale … może stać się również przekleństwem. Wszystko zależy od tego jak podejdziemy do sprawy.

Załóż własną firmę

własny biznes podstawą sukcesuAutor radzi więc jak założyć działalność gospodarczą. Wyjaśnia wiele konkretnych terminów biznesowych. Uczy od czego zacząć własny biznes.

„Twój plan, który został zaprezentowany na kolejnej stronie, jest w podroży przez życie autostradą, którą zmierzasz prosto do wyznaczonego celu, który osobiście wybierasz. Nie musisz nigdzie zbaczać. Nie musisz się oglądać za siebie, w przeszłość. Jedziesz najkrótszą z tras. Masz dobrą nawigację (zasady). Wybierasz termin, w którym zamierzasz zrealizować swój zamiar. To połączenie pozwala stwierdzić, że wybrany został Twój cel.”

Podstawa: trzymać się planu

Pan Józek, każe trzymać się planu, ale chce żebyśmy byli otwarci na nieoczekiwane nowe możliwości. Zmusza nas do wyzwolenia się z blokujących schematów myślowych tworząc cyrograf/umowę w której podpisujemy konieczność zrealizowania wypisanych przez siebie kroków w celu przybliżenia się do osiągnięcia sukcesu. Okazuje się także, że ogromne kroki można poczynić tworząc harmonogram zadań co wydaje się z lekka infantylnym sposobem ale jest bardzo skuteczne i korzystają z tego najgrubsze ryby biznesowe.

„To niesamowite, w jaki sposób można zwiększyć efektywność swojej pracy wówczas, gdy opracowany zostanie harmonogram zadań i zapisy tam przedstawione będą konsekwentnie dzień po dniu wykonywane właściwie. Warto zwrócić uwagę na to, co daje harmonogram.”

Końcówka publikacji poświęcona została masie zadań do wykonania z autorskiego programu stworzonego przez autora. Józef Cud starannie przygotował te zadania aby zwiększyć nasze szanse i skuteczność na osiągnięcie jak największej liczby naszych celów, które sobie wyznaczyliśmy. Pochwała należy się autorowi za tak świetnie dobrane instrukcje do ćwiczenia, po których wprost chce się działać i dążyć do stworzenia oraz realizacji własnej życiowej „drogi”.
Józef Cud stworzył i opracował coś zupełnie innego niż sztampowe e-booki traktujące o samodoskonaleniu. Opracował własną technologię sukcesu.

Sukces rozłożony na czynniki

biznes składa się z wielu elementówPo raz pierwszy sukces został rozłożony na czynniki pierwsze. Józef w „Technologii Sukcesu” pisze nieco dziwnym językiem w którym dominują krótkie zdania, oraz styl pisania troszeczkę jakby zaczerpnięty z Biblii:

„Tak pomyślał i uczynił Człowiek.”

Autor używa takiego stylu pisania nie bez powodu. Celem takiego stylu pisania z pewnością jest większe zwrócenie uwagi czytelnika na rzeczy, które autor opisuje w książce. Być może autor miał na celu zmusić nas troszkę do myślenia za pomocą technik trenowania umysłu co z pewnością mu się udało, gdyż książka daje sporo do myślenia.

Reasumując rozważania dotyczące „Technologii sukcesu” według Józefa Cuda możemy jednoznacznie stwierdzić, że:

Bohaterem e-booka jest „Człowiek” na którego przykładzie autor dokonuje oceny życia i rządzących nim praw oraz wartości. Warto zapoznać się z tą publikacją chociażby z ciekawości, ponieważ jest to zdecydowanie powiew świeżości w dziedzinie książek o samorozwoju. I na pewno nie ma co żałować wydanych kilkunastu złotych.