Nastaw się na sukces

„Technologia sukcesu. Odkryj swoje talenty, wykorzystaj pasje i podążaj drogą szczęścia i dobrobytu!”  to kolejny ebook Józefa Cuda po „Architekturze życia”, który cieszył i cieszy się nadal dużą popularnością się dużą popularnością. „Technologia sukcesu” to troszkę inne spojrzenie na świat niż we wspomnianej wyżej publikacji o nieco podobnym tytule. „Technologia sukcesu” prezentuje działanie krok po kroku tak, aby doprowadzić do realizacji szczęścia, radości, dobrobytu, spokoju umysłu Człowieka. Prowadzi też do odkrycia talentów i korzystania z funkcji wyobraźni.

Teoria tylko w połączeniu z praktyką

teoria konieczna razem z praktykąAutor niemal już na samym początku książki podkreśla, że żadne informacje z książki bez wykorzystania w praktyce nie zadziałają. Podkreśla też wartość/nagrodę jaką możesz osiągnąć po przeczytaniu i zastosowaniu Jego rad w praktyce:

„Nic się nie wydarzy bez pracy nad sobą. Lecz ta praca jest jednocześnie rozrywką, gdy pokrywa się z zainteresowaniami, pasją człowieka. Tutaj praca raz wykonana owocuje już zawsze. Budując konsekwentnie swój plan na życie, wykonujesz to tylko raz. Później zmieniasz tylko szczegóły wynikające z bieżących zdarzeń w Twoim życiu. Nagrodą jest szczęście, radość, spokój umysłu, wysokie poczucie własnej wartości.”

Autor opowiada kilka historii z życia wziętych, które można skwitować następującym wnioskiem:

Raz wykonana praca, początkowo trudna i wymagająca wyrzeczeń, owocuje już zawsze.”

Autor przedstawia rzeczywiste potrzeby ludzi, zebrane przez Abrahama Maslowa. Żeby ludzie poczuli się szczęśliwi musieliby najpierw zadbać o niżej wymienione rzeczy:

„Pożywienie, schronienie, woda, powietrze i równoległa potrzeba miłości, życzliwości, spotkania z bliskimi, z przyjaciółmi, bezpieczeństwa zdrowia i życia. I równoległa potrzeba zmiany stanu zdrowia. Zmian na lepsze. Potrzeba uśmierzenia bólu. Potrzeba przynależności do grupy szpitalnej. Potrzeba uznania, że życie przeżyło się godnie. Potrzeba samorealizacji — to znaczy dokończenia swojej przyjętej dla siebie misji. Tego, co jeszcze nie zostało zakończone.”

Marzenia i pragnienia człowieka

Józef Cud przedstawia najczęstsze marzenia i pragnienia ludzi:

„Człowiek wie, że jest w dojrzałym wieku. Ale tylko od jego decyzji zależy, jaki będzie dzisiejszy i każdy następny Dzień. (…) Chce zrealizować marzenia swoich bliskich i własne — wyjazdy do rożnych miejsc świata, o których czytał, o których misto moich marzenopowiadają znajomi, które zna z filmów. (…) Pragnie też tego, aby mieć wolny czas na to, aby robić to, co lubi. Lubi zaś codzienne wycieczki z bliskimi, lubi zbierać grzyby, grać w brydża, grać na gitarze i w gronie przyjaciół śpiewać piosenki, które przypominają jego fizyczną młodość. Lubi czytać, pisać, lubi spotkania i rozmowy z rodziną, znajomymi. Ważne jest również dla niego to, aby żona, dzieci, ich małżonkowie i wnuki, mając rożne potrzeby — jak własne mieszkania, komputer, ładne ubrania, zabawki — mogli liczyć na niego, a nie tylko na siebie. Chce również mieć piękny, nowoczesny własny dom, położony w dużym, pięknym ogrodzie. Ten dom i ten ogród opisuje w marzeniach.”

Marzenia muszą być siłą każdego człowieka. Józef Cud dobitnie daje nam o tym znać, i chce ażeby każdy z nas nie bał się walczyć o te marzenia.