Nadmierne spożycie cukru

Kończymy omawianie ebooka „Przez żołądek do sukcesu” kilkoma niezwykle ciekawymi uwagami autora Krzysztofa Abramka. Autor w ostatnich rozdziałach przedstawia negatywne działanie produktów/składników używanych w czasie codziennego funkcjonowania.
Przykładowo autor wypisuje, aż PIĘĆDZIESIĄT DZIEWIĘĆ schorzeń, które mogą Cię dopaść w wyniku nadmiernego spożywania cukru:Krzysztof Abramek chce nas przekonać, że:

„Twój sukces życiowy w pewnym momencie życia może zostać istotnie ograniczony przez szwankujące zdrowie, jeśli nie ograniczysz spożycia cukru i to nie tylko w postaci białych kryształków, lecz przede wszystkim tego zawartego w przetworach, słodyczach, dodatkach do pieczywa, w łakociach i w większości reklamowanych produktów spożywczych.”  najwięcej cukru w ciastku

Krzysztof krytykuje też m.in. spożywanie schabowego smażonego na oleju, produkty typu mleko w proszku, produkty z mikrofali typu fastfood, słodkie jogurty, serki topione, sery olejowe, pączki, drożdżówki i inne tego typu smakołyki. Nie wskazane są chipsy, ciasteczka, spleśniałe płatki, orzeszki ziemne, kukurydze, batoniki, wafelki, lody.

Margaryna zamiast masła?

Abramek składa czytelnikowi propozycję zastąpienia masła margaryną, która ponoć nie sieje tak dużego spustoszenia w organizmie ze względu na mniejszą zawartość tłuszczów wszelkiego pochodzenia. Krzysztof proponuje częstsze spożywanie błonnika, który znajduje się głównie w kaszach, makaronach, suszonych owocach, chlebie i innych wytworach mącznych. Okazuje się bowiem, iż większość z nas posiada zbyt małe spożycie błonnika w stosunku do zapotrzebowania. Drastyczne w skutkach jest również spożywanie napojów gazowanych oraz kofeiny w nadmiarze. Autor przestrzega przed zwodniczymi kuracjami odchudzającymi, które nie mają racji bytu:

„Ponieważ znaczny procent populacji, wszak nie tylko naszej, ma nadwagę, to istnieje ogromny rynek produktów odchudzających. Jak to jednak zwykle bywa w przypadku istotnego i w dodatku rosnącego popytu, istotna większość propozycji to niewiele warte lub wręcz szkodliwe preparaty i działania.”

Pozycja, która może uzdrowić

słodki lizak„Przez żołądek do sukcesu” to prawdziwa encyklopedia wiedzy na temat zasad zdrowego odżywania, a przede wszystkim na temat produktów, których spożywanie całkowicie mija się z celem naszego człowieczeństwa, ponieważ chcąc nie chcąc niszczymy sami siebie.
To wszystko co wyjawiłem w tej recenzji na temat zawartości e-booka to zaledwie połowa cennych rad w zakresie świadomego unikania pułapek dostarczanych setkom ludzi każdego dnia. Jeśli chcesz zapoznać się z pełną listą niezdrowych przyzwyczajeń, zapoznaj się z e-bookiem.