[fragment recenzji książki: Małgorzata Dąbrowska „Kobieta piękną jest” – Wydawnictwa Złote Myśli]

Znajdziecie tutaj również jeden z rozdziałów w całości poświęconych dbania o włosy. Oto jeden z fragmentów: „Przetłuszczone, suche, łamliwe, matowe, posklejane, takie włosy są zmora każdej, dbającej o wygląd kobiety. Możesz temu zapobiec. Jak? Dzięki właściwej pielęgnacji. Oczywiście, ogromny wpływ na ich wygląd i stan mają również nasze samopoczucie, zdrowie i sposób odżywiania.uśmiechnięta dziewczynaAutorka podaje przyczyny problemów z włosami: „Często jednak nawet osoby używające najlepszych kosmetyków i dbające o zdrowy tryb życia, mają matowe i słabe włosy. Przyczyną tego może być źle dobrany szampon i odżywka, co bardzo szybko niszczy strukturę włosa. Pierwszym krokiem do właściwej pielęgnacji włosów jest określenie rodzaju włosów, a wówczas dobór odpowiednich kosmetyków nie będzie stanowił problemu.” Autorka przedstawia rodzaje włosów oraz propozycje fryzur (wraz z ilustracjami) dla konkretnych typów włosów.

Makijaż

Kolejne rozdziały dotyczą robienia skutecznego makijażu, który kamufluje wszelkiego rodzaju niedoskonałości, malowania oczu, ust, dobierania odpowiedniej pomadki, podkładu oraz perfum, przykłady makijażu. Jest też rozdział dotyczący diet. Autorka przedstawiła w nim przepisy na kilka bardzo ciekawych potraw dietetycznych! A oto co Małgorzata Dąbrowska ma do powiedzenia na końcu książki: „Starałam się, aby ten poradnik był skompensowanym zbiorem porad z rożnych dziedzin pielęgnacji kobiecej urody, dlatego informacje są krótkie, kilkuzdaniowe, lecz zawierają sedno wiedzy, jaką powinnaś dysponować chcąc być zadbaną i atrakcyjną kobietą. Musisz jednak pamiętać o rzeczy zasadniczej, Twój wygląd jest także odzwierciedleniem Twojego stanu psychiczno-emocjonalnego.” Dochodzimy tu zatem do sedna sprawy: musisz zarówno dbać o siebie fizycznie, ale także o własną psychikę. Musisz także akceptować i polubić siebie. Pisze dalej: „Każdy stres, wewnętrzne napięcie są natychmiast widoczne na twarzy i całej sylwetce. Nawet najlepszy kosmetyk nie zatuszuje smutku, niezadowolenia, braku samoakceptacji. Staraj się polubić siebie, nawet jeśli widzisz jakieś mankamenty urody. Zaakceptuj się taką, jaka jesteś i rób wszystko, aby osiągnąć wewnętrzny spokój i harmonię, wówczas wszystkie zabiegi pielęgnacyjne będą tylko uzupełnieniem Twego piękna.

Publikacja pani Małgorzaty, choć ma zaledwie 57 stron, jest naprawdę świetnym i bogatym w bardzo konkretne informacje na temat dbania o własną skórę poradnikiem dla kobiet. Dawno nie widziałem tak rzeczowej i konkretnej książki na jakikolwiek temat. Nie zastanawiaj się, ta publikacja powstała właśnie z myślą o Tobie!