[jest to fragment recenzji książki: Wallace D. Wattles „Sztuka bycia zdrowym” Wydanego przez Złote Myśli]

W jednym z rozdziałów autor pisze na temat siły pozytywnych wizualizacji. Za pomocą wizualizacji możesz osiągnąć wszystko: „Możesz SPRÓBOWAĆ zobrazować siebie w doskonale zbudowanym ciele – to pomaga; ale MUSISZ myśleć, że wszystko, co robisz, robisz tak, jak silna i idealnie zdrowa osoba. Możesz wyobrażać sobie siebie z wyprostowaną sylwetką, idącego ulicą sprężystym krokiem; możesz wyobrazić sobie siebie z łatwością i zapałem wykonującego swoje codzienne obowiązki, nigdy zmęczonego czy słabego; jesteś w stanie w swojej wyobraźni zobaczyć, jak wykonane byłyby poszczególne czynności przez zdrową, pełną wigoru osobę; możesz stać się centralną postacią tego obrazu mentalnego, właśnie tak wykonującą swoją pracę.

Fizjologia

Okazuje się bowiem, że fizjologia człowieka rządzi się zupełnie innymi zasadami niż nam się wydaje: „Każdy z odpowiednim przygotowaniem może nie jeść od dwudziestu do czterdziestu dni, przy tylko niewielkiej stracie na wadze i często bez utraty sił. Ludzie, którzy umarli z głodu w przeciągu dziesięciu dni, zginęli tylko dlatego, że wierzyli, iż śmierć jest nieunikniona – błędne założenia fizjologii wzbudziły w nich takie same założenia o nich samych. Człowiek pozbawiony jedzenia umrze w przeciągu dziesięciu do pięćdziesięciu dni, w zależności od tego, czego go nauczono – innymi słowy, w zależności od tego, w jaki sposób o tym myśli. Widać zatem jasno, że błędne założenia fizjologii mogą przynieść bardzo zdradzieckie skutki.

Mięśnie człowiekaDojdźmy do sedna. No więc w jaki sposób działa choroba i co ja wywołuje? Przypadek? Z całą pewnością nie! „Jeżeli będziesz bać się choroby, będziesz myśleć o sobie w związku z chorobą; a to wywoła u ciebie jej formę i ruch. Tak samo jak Podstawowa Substancja przekształca się w to, o czym myśli, tak samo twoje mentalne ciało, które jest Podstawową Substancją, przybiera kształt i porusza się zgodnie z tym, co myślisz. Jeżeli boisz się choroby, obawiasz się, masz wątpliwości, jak choroba może ci zagrozić, lub jeśli tylko zastanawiasz się nad chorobą, połączysz się z nią mentalnie i wywołasz w swoim ciele jej formę i ruch.”

Czy warto sięgnąć po tę książkę?

„Sztuka bycia zdrowym” to niesamowita publikacja niesamowitego autora. Wiesz mi lub nie, ale ta wiedza działa magicznie. Gdybym tego nie przeczytał, nie uwierzyłbym. Wallace D. Wattles był bardzo cenionym ekspertem, właściwie nic dziwnego… Jego nowatorski sposób postrzegania świata pomógł tysiącom ludzi na całym świecie. Pierwszy książkowy hit Wattles’a „Sztuka wzbogacania się” był po prostu prawdziwą bombą. Druga – recenzowana przeze mnie część – podzieliła sukces pierwszej i trzeciej części serii. Naprawdę… musisz przeczytać tę książkę. Pozycja must have! 😉 W zdrowym ciele zdrowy duch. Okazuje się, że zdrowie duchowe jest bardziej istotne. Pamiętaj o tym! Życzę zdrowia.